16.3.2018

Výluka tramvajového provozu Okresní soud – Nová Ulice a Náměstí Hrdinů – Tržnice

V sobotu 7. 4. 2018 bude prováděna v celé křižovatce ulic tř. Svobody a Havlíčkova výměna trolejového vedení. Po dobu prací bude v úsecích Okresní soud – Nová Ulice a Náměstí Hrdinů – Tržnice probíhat výluka tramvajového provozu.

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ

Tramvajové linky č. 1, 3, 4 a 7 nebudou provozovány.
Tramvajová linka č. 2 bude po dobu výluky vedena ve své trase v upravených časových polohách a bude posílena na interval 7/8 min. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.
Tramvajová linka č. 5 bude vedena ve své trase v upravených časových polohách. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.
Tramvajová linka č. X5 bude vedena v trase Trnkova – Envelopa – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět s obsluhou všech nácestných zastávek. Kurzy, které začínají na zastávce Šantovka, budou vedeny manipulačně přes centrum a tř. Kosmonautů. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ

Náhradní doprava bude zajištěna po trase Palackého – Náměstí Hrdinů – Nová Ulice a zpět výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.

Po trase obsluhují výlukové autobusy zastávky následovně:

Palackého – tramvajová zastávka směr Nám. Hrdinů
Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
Okresní soud – tramvajová zastávka
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Wolkerova – zastávka pro náhradní autobusovou dopravu
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
Pionýrská – zastávka linky č. 10
Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná

Mezi zastávkami Pionýrská a Nová Ulice ve směru na Novou Ulici budou výlukové autobusy vedeny přes křižovatku ulic Brněnská – Hraniční rovně a dále po komunikaci Horní lán kolem Terna, do ulic I. P. Pavlova a Hraniční. Zde bude prováděno případné vyčkávání autobusů.

Odbavování cestujících na tramvajové zastávce Výstaviště Flora bude prováděno v obou směrech po najetí do prostoru tramvajového kolejiště. Autobus musí stát na kolejích u hrany vyvýšeného jízdního pruhu.

 Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
Pionýrská – zastávka linky č. 10
Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
Wolkerova – zastávka linky č. 52
Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
Okresní soud – tramvajová zastávka
Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka
Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín