29.8.2016

Vlakem, autobusem i tramvají na jednu jízdenku

Od září se zjednoduší cestování veřejnou dopravou v regionu. Občané budou moci jezdit na jedinou jízdenku, která bude platit ve všech spojích objednávaných Olomouckým krajem, ale také městské hromadné dopravě v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Zábřehu a Hranicích.

K 1. září se do systému IDSOK bude integrovat šest zbývajících železničních tratí číslo 270, 274, 280, 290, 300 a 330. Na jednu jízdenku tak bude možné cestovat všemi spěšnými a osobními vlaky, příměstskými autobusy, ale i MHD. „Jízdenky si cestující budou kupovat na obvyklých místech, tedy u řidičů autobusů, v pokladnách Českých drah i v informačních kancelářích dopravců,“ vysvětluje primátor Olomouce Antonín Staněk.

„Nadále také pracujeme na rozšíření bezkontaktního odbavení, které se týká časových jízdenek a přiřazení takzvaných časových kupónů IDSOK na bankovní karty v co největším rozsahu,“ uvedl ředitel Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslav Tomík. „Prozatím tento způsob odbavení funguje v autobusech na Jesenicku a Prostějovsku, včetně zdejší MHD a snahou je co nejvíce více informovat cestující, že tento způsob placení je možné využít,“ sdělil.

Tratě zařazené k 1. září do IDSOK

  • 270 Hoštejn – Zábřeh na Moravě – Olomouc – Přerov – Hranice na Moravě – Polom
  • 274 Litovel předměstí – Mladeč
  • 280 Hranice na Moravě – Hustopeče nad Bečvou
  • 290 Olomouc – Uničov – Šumperk
  • 300 Přerov – Chropyně – Nezamyslice
  • 330 Přerov – Říkovice

    Logo města