20.10.2015

Rodinné centrum Heřmánek

Rodinné centrum Heřmánek nabízí i v tomto školním roce rodinám s dětmi od 2,5 roku Školičku Aničku. Tento adaptační program, dle zkušeností rodičů, jednoznačně usnadňuje následný vstup dětí do mateřské školy. Malá skupina dětí (maximálně 10), dvě zkušené lektorky, vlídné přijetí a trpělivost při prvních obtížích s odloučením… „Měla jsem obavy, jak bude Adélka na skupinu vrstevníků reagovat, jak zvládne řízenou činnost s někým zpočátku neznámým. Byla jsem mile překvapena. Lektorky dokázaly děti zaujmout, první slzičky brzy oschly. Adélka se začala na pravidelná setkání těšit a já jsem měla k dispozici 2 hodiny na vyřízení potřebného. Školička Anička ji obohatila a mně otevřela oči v tom, co všechno už zvládne sama “ říká paní Alena, maminka téměř 3 leté Adélky. Program je šitý na míru přítomným dětem. Nechybí zpěv, tvoření, básničky, společné hraní, vedení k samostatnosti. „Školičku Aničku nabízíme rodičům již šestým rokem. Za tu dobu nám programem prošly desítky dětí, mnohým se líbil natolik, že jej absolvovaly opakovaně. Je pravda, že u někoho je proces odloučení pomalejší, ale po malých krůčcích jej každé dítě zvládne. Respektujeme potřeby dětí, což přináší postupný pocit pohody pro celou skupinu,“ udává Marie Veselá, lektorka, dlouholetá zaměstnankyně RC Heřmánek.
Adaptační program trvá vždy 10 týdnů v podzimním, zimním a jarním období (docházka možná 1-2x týdně/ 9.00-11.00).  Začátek podzimní Školičky Aničky se blíží!
Kromě adaptačního programu nabízí RC Heřmánek také dopolední hernu s programem, vzdělávání pro rodiče, krátkodobé hlídání a jednorázové akce pro rodiny.
Bližší informace naleznete na webu RC Heřmánek www.rc-hermanek.cz a facebooku Rodinné centrum Heřmánek.

školička anička foto