22.5.2016

Po změně na trenérském postu uhráli holičtí remízu ze Slováckem

Holičtí fotbalisté přivítali v 27. kole třetí nejvyšší fotbalové ligy na domácí půdě tým 1.FC Slovácko “B”. Hanáci v týdnu vyměnili realizační tým a dnes povede tým jako hlavní trenér pan Vlastimil Palička s asistentem Petarem Aleksijevićem. V týmu také bude chybět Marek Heinz, který skončil společně s trenérem Oldřichem Machalou.

Co se týče změn, tak ty také nastaly v sestavě domácích. Na postu stopera nastoupil Krejčí a vpravo Krumpolc. Na lavičce pak byli k vidění Sázel, Petrić, Schmidt, Srnec, Kostorek a Bořil.

Začátek utkání byl vyrovnaný, ale postupem času se zlepšovali hlavně hosté. Několikrát nebezpečně zahrozili po levé straně, ale všechny akce byly zažehnány.

Holičtí měli také tři dobré příležitosti. Jednou se dostal k zakončení Pyclík, ale jeho střelu vytáhl konečky prstů brankář Nemrava. Pak se do slibné šance probíjel Šteigl, který minul bránu hostů. Do třetice zakončoval z velkého vápna Marek, který ale brankáře Nemravu nepřekonal.

Poločasový stav zůstal bez branek, ale nutno podotknout, že blíže ke gólu mělo Slovácko. Věřme, že se stav obrátí a holickým hráčům se podaří zlepšit hra a dovést utkání do zdárného konce.

Druhý poločas přinesl velké drama. V 73. minutě otevřeli stav utkání hosté, když z podezřele vypadajího ofsajdu hlavou skóroval Zajíc – 0:1. Zda-li to byl ofsajd rozhodne až video záznam, který můžete shlédnout na www.tvcom.cz

Nicméně domácí tým ani po obdržené brance nepřestal hrát a ve vyložených šancích se ocitl nejdříve Marek, poté Pyclík a v 88. minutě hlavičkoval do břevna Krejčí. Už to vypadalo, že hosté si odvezou všechny tři body, ale ve čtvrté minutě nastavení ze standardní situace a po závaru se hlavou prosadil Pezzotti – 1:1. Holičtí tak vydřeli nesmírnou snahou důležitý bod z tohoto utkání. I přes složitou situaci se zraněnými hráči dnes holický tým předvedl velmi slušné utkání a konečný výsledek je povzbuzením do dalších utkání.

1.HFK Olomouc – 1.FC Slovácko “B”                   1:1 (0:0)

Branky: 94. Pezzotti – 73. Zajíc. Rozhodčí: Jaromír Richtár – Karel Mikeska, Jakub Bureš. Delegát FAČR: Roman Šoukal. ŽK: 38. Pyclík, 53. Krumpolc, 94. Pezzotti (HFK) – 43. Kovář, 77. Zajíc (SLO). ČK: –. Diváků: 110.

1.HFK Olomouc: Mucha – Krumpolc (82. Kostorek), Kotouč ©, Krejčí, Přikryl – Buček, Fočić (76. Bořil) – Šteigl, Pyclík, Marek (66. Schmidt) – Pezzotti. Náhradníci: Snášel – Sázel, Petrić, Schmidt, Srnec, Kostorek, Bořil. Realizační tým – trenér: Vlastimil Palička, asistent: Petar Aleksijević, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Pavel Beneš, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

1.FC Slovácko “B”: Nemrava – Mareš, Vinkler (83. Piteu), Ťok ©, Zajíc, Michna, Fjodorovs (91. Flasar), Prajza, Kovář (90. Křivánek), Dramé, Hrabovský. Náhradníci: Flasar, Piteu, Křivánek, Pěgřím. Realizační tým – trenér: Zdeněk Botek, asistent: Pavel Němčický, vedoucí mužstva: Josef Horák, masér: Jiří Koželuha, kustod: –, lékař: –.

Následující kolo: v dalším utkání zavítáme na domácí půdu týmu FC Viktoria Otrokovice. Utkání se hraje v neděli 29.5.2016 od 10:30 hod. na stadionu v Otrokovicích.