15.1.2018

OLOMOUCKÝ MASOPUST – Tradice ožívají


PROČ MASOPUST…

Vlivem dnešní moderní uspěchané doby bohužel zvyklosti masopustních slavností pomalu zanikají. Proto chceme přispět k oživení a znovuzavedení tradic oslav těchto významných svátků. Vznikne událost, která bude odrážet nejen historické, ale i současné kouzlo města Olomouce v tomto zimním období. Dáme lidem nezapomenutelné zážitky a přeneseme živé obrazy z dějin masopustního veselí. www.olomouckymasopust.cz

KDE VŠUDE SE TEDY BUDE SLAVIT?
Oslavy Olomouckého masopustu 2018 proběhnou od pátku 9. února do soboty 10. února.

Pátek 9. 2. 

  • Dětský den ve Smetanových sadech
  • Ples v maskách na Výstavišti Flora Olomouc www.theples.cz

Sobota 10. 2.

  • Zabijačka a Masopustní průvod městem
  • Koncert DYMYTRY „Patnáct let pod Maskou“ S-klub

Nejvýznamnější svátky karnevalu, hojnosti pokrmů a hodování opět ožijí v Olomouci! Každý si najde to své, bez ohledu na to, zda je žena, muž, dítě či student.
Vrcholem oslav pak bude zabijačka následována průvodem v karnevalových maskách. Ten obvykle tvoří tanečníci a hudebníci doprovázeni rejem maškar, veselím, radostí a hodováním.

Pojďte s námi tyto tradice oživit a uspořádejme v sobotu 10. února společný průvod centrem města v masopustních maskách! Přinesme lidem do města typickou podobu masopustu!

ZÁMĚR
Olomoucký masopust přispěje k oživení tradic masopustních oslav, které jsou nejvýznamnější svátky v období mezi Vánocemi a Velikonocemi. To vše by mělo podpořit růst kulturní prestiže města Olomouce, jeho zatraktivnění coby turistické destinace v tomto zimním období, a také k podpoře lokálních umělců a živnostníků. V průběhu oslav budou po celém městě realizovány události, které přinesou prvky masopustu obyvatelům Olomouce a okolí. V rámci obnovení tradic dojde k propojení s Českým rozhlasem – tedy médiem, které je nositelem a šiřitelem kulturních zvyklostí a obyčejů.

VÝZNAMNÉ PARTNERSKÉ PROJEKTY…
Český Rozhlas Olomouc, Deník, Jsem z Olomouce, Výstaviště Flora Olomouc, Statutární město Olomouc atd.

DOPAD…
Akce zvýší turistický ruch v Olomouci v zimním období. Olomouckého masopustu se zúčastní nejen návštěvníci z řad široké veřejnosti, ale také významné osobnosti Statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje. Navíc předpokládáme účast známých tváří a celebrit, což bude mít za následek zvýšení medializace akce a tím i města Olomouce. Tato akce také přispěje k zapojení a zisku pro lokální umělce a živnostníky. Obzvlášť pak Ples by se měl stát jednou z ikon plesové sezony.

MGR. ROMAN ŠTĚPÁNEK
Tel.: +420 724 105 527, Email: stepanek@rpsc.cz
RPSC ideas s.r.o., 17. listopadu 1126/43, 77900 Olomouc