15.11.2015

Olomouc vyjadřuje účast Francii

Stovky svíček na olomouckém Horním náměstí a vlajka Francie vztyčena před radnicí na půl žerdi. Takto město a jeho občané vyjadřují soustrast s událostmi v Paříži. Od pondělního poledne budou mít Olomoučané možnost, vyjádřit svou účast s Francií také prostřednictvím kondolenční knihy, která bude umístěna v budově radnice, v prostorách Informačního centra Olomouc.

„Důrazně odsuzujeme útoky v Paříži, jejichž nebezpečnost a hrůzné následky ukazují, že boj proti terorismu je nutné koordinovat na mezinárodní úrovni. Tak zbabělé a zákeřné útoky nemohou mít oporu v žádné víře, žádné kultuře a žádném lidském společenství, hodném toho jména. Rodinám obětí a jejich blízkým vyjadřujeme v této těžké chvíli upřímnou soustrast, všem Francouzům hlubokou solidaritu,“ reaguje na teroristické útoky v Paříži vedení statutárního města Olomouce.

„Děkujeme za projevy účasti a podpory francouzskému lidu, které Olomoučané vyjadřují. Svými podpisy tak mohou činit také v kondolenční knize, která bude od pondělí 16. listopadu od 12 hodin, do pátku 20. listopadu, k dispozici v prostorách Informačního centra Olomouc v podloubí radnice na Horním náměstí,“ uvádí první náměstek primátora Martin Major, který do ní v poledne společně s náměstkem primátora Filipem Žáčkem vyjádří solidaritu za město Olomouc.

„Prostory Informačního centra jsme vybrali záměrně, kvůli jeho dobré dostupnosti. Kniha bude na konci týdne odeslána Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze,“ vysvětluje náměstek primátora Filip Žáček.

Hluboká účast Olomouce s Francií bude formulována také v dopise, který bude v pondělí zaslán do francouzského města Antony, šedesátitisícového partnerského města, s nímž Olomouc pojí přátelství od roku 1990.
Autor: Mgr. Radka Štědrá

svíčky