10.11.2015

Noc divadel – Moravské divadlo Olomouc, 21. listopadu 2015

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) se rozhodl zapojit do mezinárodního projektu European Theatre Night a uspořádat v České republice první ročník Noci divadel v roce 2013. Cílem projektu je české veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – například Noc literatury či Muzejní noc. Projekt má potenciál zviditelnit nejen jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být také příslibem zajímavé spolupráce do budoucna.

Poprvé v roce 2013 otevřela také česká divadla své prostory a během dopoledních, večerních a nočních hodin připravila pro diváky různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací, prohlídky zákulisí a mnoho dalších nejen divadelních zážitků. První Noci divadel v ČR se zúčastnilo přes 80 souborů z 25 českých a moravských měst. Účast prvního ročníku překonala 40 000 návštěvníků. Stejně jako v dalších zemích i v ČR proběhl v 19.00 společný potlesk, který se rozlehl všemi scénami.

Druhý ročník Noci divadel 2014 se svým rozsahem a bohatým programem stal největším divadelním svátkem v rámci evropské Noci divadel. Noc divadel se konala ve 29 městech, zapojilo se 130 českých a moravských souborů a divadel a zúčastnilo se jí 50 000 diváků.

Třetí ročník Noci divadel se uskuteční v sobotu 21. listopadu 2015 a do programu se v tomto roce připojí také Moravské divadlo Olomouc. Letošní program bude v retro stylu, návštěvníci si mohou zatančit ve foyer divadla, užít si večírek s živou muzikou a vyfotografovat se s oblíbenými herci.

Program v MDO odstartuje již ve 14 hodin. Pro zájemce je připravena výuka retro tanců. Zábavné lekce povedou členové olomouckého baletu ve foyer divadla. Vstup je volný, kvůli omezené kapacitě však prosíme zájemce, aby si účast rezervovali v pokladně divadla. U příležitosti Noci divadel uvádíme v sobotu 21. listopadu stylově Noc na Karlštejně, po představení začne ve foyer taneční párty v retro stylu. Večírek je pojatý ve stylu Šakalích let, takže rádi uvítáme všechny, kdo na něj dorazí v retro kostýmech. Vstupenky na párty v ceně 100 korun jsou k dispozici v pokladně divadla nebo na webu divadla.

mdo nocdivadel2015 JPEG