1.5.2016

NECHTE SI ZDARMA ZKONTROLOVAT ZNAMÉNKA – SPOLU PROTI MELANOMU

Zhoubný melanom je nádor kůže, který patří mezi nejzhoubnější druhy rakoviny. Je zákeřný tím, že začíná relativně brzy metastazovat do jiných orgánů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových znamének zcela zdarma. Vyšetření budou probíhat ve vybraných městech po celé ČR v rámci preventivní akce s názvem Spolu proti melanomu,

V Olomouci se akce uskuteční jako dvoudenní, a to ve středu a ve čtvrtek 11. a 12. května. První den v době od 12 do 17 hodin a druhý den od 8 do 15 hodin na Horním náměstí vyšetří dětské i dospělé pacienty odborní lékaři, kteří zjistí, zda některé znaménko na jejich kůži nepředstavuje nebezpečí, například již zmíněný zhoubný melanom. Odborníci také lidem doporučí, jak pokožku správně chránit před sluncem a jak rozpoznat první příznaky změny znamének při samovyšetření.

Vyšetření budou probíhat ve stanu s potřebným soukromím. Podstoupit je mohou i zájemci, kteří nejsou pojištěni u ČPZP. Odbornou garanci poskytuje Klinika chorob kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Olomouc. Cílem této veřejně prospěšné preventivní akce České průmyslové zdravotní pojišťovny je upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence.

Místo konání: Horní náměstí Olomouc
Pořadatel: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
Web: www.spoluprotimelanomu.cz