9.6.2016

Na dva měsíce se uzavře sjezd z dálnice u Přáslavic

Na možné komplikace by se měli připravit řidiči na frekventované křižovatce u někdejšího hodolanského divadla. Zítra, tedy 9. června, totiž začne dvouměsíční uzavírka sjezdu č. 281 z dálnice D35 u Přáslavic. Tu si žádají opravy v místě sjezdu z dálnice na I/35 ul. Lipenskou, které zde provádí Ředitelství silnic a dálnic.
Objízdná trasa uzavírky bude vedena z D35 po silnici I/55 ulici Přerovská a Rolsberská zpět na silnici I/35 ulici Tovární.
K uzavírce sjezdu z dálnice a k objízdné trase na území města Olomouce se prostřednictvím odboru koncepce a rozvoje vyjadřovalo i statutární město Olomouc. Ve svém vyjádření však požadovalo změnu objízdné trasy přes ulici Brněnskou a upozornilo žadatele na vznik možných komplikací při průjezdu křižovatkou Lipenská x Přerovská x Hodolanská a Tovární, která není na zvýšené dopravní zatížení ze strany od ul. Přerovská nastavena.
„Příslušný dopravní úřad ale vydal rozhodnutí o uzavírce a vedení objízdných tras a v tomto rozhodnutí bohužel naše vyjádření nijak nezohlednil,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.
Omlouváme se všem řidičům za vzniklé komplikace, i když statutární město Olomouc není investorem této akce, a současně je žádáme, aby, pokud to situace dovolí, volili i jiné možnosti příjezdu do Olomouce. Nejen tedy sjezdem č. 276 do Holice na ul. Přerovskou, ale i sjezdem č. 272 na Nové Sady, či č. 267 na ul. Brněnskou.
Uzavírka sjezdu č. 281 z dálnice D35 u Přáslavic potrvá do 8. srpna 2016.

Statutární město Olomouc ■ TISKOVÁ ZPRÁVA