28.10.2018

Kvalitní výkon našich fotbalistů na hřišti lídra tabulky

Moravskoslezská Divize sk. E, 13. kolo, sobota 27.10.2018, 14:30 hod. – stadion N. Jičín

V dalším mistrovském utkání nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě lídra tabulky FK Nový Jičín.

Začátek utkání, respektive úvodní minuta, se holickému týmu vůbec nevydařila. Nechala lehkovážně projít zlevé strany Macíčka, který propálil brankáře Kalinu a domácí vedli 1:0.

Hned z následné rozehrávky se dostal úplně sám před brankáře domácích Marek Schmidt, ale jeho tutovku brankář vytěsnil na roh. To byla velká škoda, protože to byla vyložená branková příležitost, která se musí proměňovat. Bohužel se tak nestalo, ale holičtí nemuseli litovat. Paradoxně je inkasovaná branka nakopla k velmi dobrému výkonu a kombinační hře s množstvím gólových šancí. Jen v prvním poločase měli holičtí dvě další příležitosti. Ani ty však neproměnili.

Domácí tým byl velmi silný na míči hlavně v záložní řadě.

Vyrovnání přišlo v 35. minutě po nařízené penaltě za hru rukou ve vápně. Tu proměnil Ondra Buček a za vyvinutý tlak na soupeře si holičtí tento gó zasloužili.

Po změně stran hned v úvodu měli na kopačkách gól Mara Schmidt a po něm i Ondra Bořil. Opět bohužel ve vyložených šancích pohořeli.

Na druhé se poté domácí vehementně dožadovali dvou penalt, které ale rozhodčí neodpískal. Rozvášnění domácí pak inkasovali několik žlutých karet za nezvládnutí emocí a v neposlední řadě byl vyloučen nepříliš aktivní jičínský Ondra Pyclík, který místo herního nasazení a zápalu do hry více diskutoval z rozhodčím.

Byť by se mohlo zdát, že početní převahu holičtí zúročí, tak to byli právě domácí, kteří i v deseti srdnatě bojovali a místy si vytvořili tlak. Ten ale pramenil především z chyb holických hráčů.

V celkové součtu to bylo velmi kvalitní utkání s velkým počtem brankových šancí, hlavně na straně holického týmu.

FK Nový Jičín – 1.HFK Olomouc             1:1 (1:1)

Branky: 1. Macíček – 35. Buček. Rozhodčí: Kovárčík – Lysák, Smýkal. Delegát: Malinovský. ŽK: 5. Urbanovský, 33. Javorek, 73. Staněk, Pyclík, 75. Pyclík – 43. Juráš, 81. Krumpolc, 92. Krejčí. ČK: 75. Pyclík. Diváků: 90.

FK Nový Jičín: Tichánek – Nippert, Kiss, Juříček, Macíček, Staněk, Opatřil, Pyclík, Wolf, Javorek, Urbanovský. Náhradníci: Ognjanov – Hurta, Klepáč, Preči. Realizační tým – trenér: Pavel Hajný.

1.HFK Olomouc: Kalina –  Krumpolc (85. Spurný), Krejčí, Rajnoha, Buček, Horka, Bořil, Koutek, Schmidt (66. Malenda). Náhradníci: Kotek – Malenda, Spurný. Realizační tým – trenér: Jaromír Lukášek.

Následující kolo: další utkání nás čeká v neděli 4.11.2018 a opět na domácí půdě týmu FC Kozlovice. Utkání začíná ve 14:00 hod. na stadionu v Kozlovicích.