20.1.2016

Ještě nemáte kalendář na rok 2016?

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty má svůj první benefiční kalendář na rok 2016 s názvem „12 příběhů“. Každou stranu, tj. každý měsíc v kalendáři prezentují nejen fotky rodin, ale i jejich velmi silné, mnohdy dojemné či povzbuzující příběhy. Tyto vybrané rodiny jsou spjaty a propojeny s aktivitami Centra. Využily např. předporodní kurz pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty, materiální sbírku, program Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty či laktační poradenství. Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty sídlí v Olomouci Holici a jeho posláním je podporovat prvořadou a nezastupitelnou roli rodiny, přispívat k všestranné podpoře dvojčat, vícerčat a jejich rodin. Kromě již zmiňovaného programu Asistent do rodiny nabízí osobní konzultace a poradenství psychologické, laktační, právní, profesní i sociální. „12 příběhů“ se stalo prvním kalendářním počinem Centra s cílem podpořit právě tyto nabízené aktivity, které se Centrum zároveň snažilo ukázat na reálných rodinách a v reálných podmínkách.

Kalendář byl slavnostně pokřtěn při příležitosti 4. konference „Život s dvojčaty – dvojnásobná radost“ 19. listopadu 2015 v Olomouci. Křest byl oživen rodinami z kalendáře i s dětmi, které pomáhaly s autogramiádou. Fotogalerii z křestu naleznete na www.dvojcata.net.
Kalendář je ve formátu A3 a je nástěnný, jeho cena je 150 Kč. Jeho zakoupením pomůžete, abychom my mohli pomáhat dál, neboť heslem Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty je: Pomáháme změnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost. Osobní vyzvednutí je možné v Olomouci v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty nebo v Rodinném centru Heřmánek, obě na adrese náves Svobody 41, Olomouc – Holice. Objednávat můžete také online na www.twineshop.net s doručováním po celé ČR. Pro termín vyzvednutí či další informace kontaktujte koordinátorku projektu Zuzanu Hoferkovou (zuzanahoferkova@gmail.com / 730 521 788).

Průběh vzniku kalendáře a příběhy ze zákulisí můžete sledovat na facebookových stránkách Centra. Děkujeme všem rodinám, které s fotografováním souhlasily a bez kterých bychom tento kalendář realizovat nemohli! Děkujeme fotografce Kateřině Mankové za krásné fotky a spolupráci při focení rodin (www.mankova.cz). Děkujeme za finanční příspěvek od firmy Plastia (www.plastia.cz). Děkujeme za tisk kalendářů firmě UP Scholaris (www.upscholaris.cz). Děkujeme partnerům TWINeshop (www.twineshop.net) a kapele Jumping Drums (www.jumpingdrums.info).

Centrum dvojčat