5.6.2016

Holičtí fotbalisté získali cenné body

Holičtí fotbalisté přivítali v 29. kole třetí nejvyšší fotbalové ligy na domácí půdě tým 1.SK Prostějov, který už je postupujícím týmem do Fotbalové národní ligy.
Holičtí vstoupili do utkání velmi aktivně a do 15. minuty měli čtyři vyložené tutovky, ale Marek, Pyclík a ani nadvakrát Šteigl nedokázali své příležitosti proměnit.
V 15. minutě byl vyloučen holický obránce Krumpolc za stažení Kroupy a domácí šli do deseti hráčů. Ovšem ani v tomto oslabení byli nebezpeční. Pezzotti přestřelil bránu v dobré pozici po centru Marka. Šteigl zase dobře postupoval na bránu, ale obránce jej vytlačil z palebné pozice.
Hosté hrozili hlavně po dlouhých nákopech na Nekudu a Kroupu. Několikrát se dostali do ohrožení Muchovi brány, ale obrana HFK pracovala na sto procent. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.
Druhý poločas byl pro holický tým neuvěřielně vyhecovaný. Hráči hráli na pokraji svých sil.
Hosté drželi míč na svých kopačkách a snažili se dobývat holickou pevnost. Několik chvil bylo velmi krušných, ale obrana a brankář pracovala bezchybně.
Velkým překvapením bylo otevření skóre utkání ve 48. minutě, kdy byl ve vápně zezadu sražen holický Přikryl a domácí kopali penaltu. Tu proměnil Kotouč a holičtí tak šli překvapivě do vedení -1:0.
Holičtí i nadále hrozili v druhém poločase, a to převážně z brejků, kterých měli na celkový vývoj netradičně hodně.
Gólem měli skončit také akce Ondřeje Pyclíka, který se řítil sám na brankáře a pak také Šteiglova příležitost, ale pálil jen do brankáře.
Holičtí pak měli hodně štěstí při akcích Kroupy, Machálka a Pančocháře. V této fázi bylo holickým hodně horko. Docházeli jim také síly, ale byla vidět semknutost týmu a vůle utkání zvládnout. Pojistka přišla v 88. minutě po brejku Kostorka, který tvrdě vypálil na brankáře Neorala. Ten vyrazil míč jen před sebe, kde jej do sítě dorazil Mara Schmidt a rozhodl tak utkání – 2:0.

1.HFK Olomouc – 1.SK Prostějov 2:0 (0:0)
Branky: 48. Kotouč (pen.), 88. Schmidt. Rozhodčí: Mikyska – Polák, Černý. Delegát FAČR: Prokeš. ŽK: 40. Fočič (HFK), 41. Marek (HFK) – 48. Sus (PRO). ČK: 15. Krumpolc (HFK). Diváků: 206.
1.HFK Olomouc: Mucha – Buček, Krumpolc, Šteigl (81. Schmidt), Fočić (65. Bořil), Kotouč, Pyclík, Přikryl, Marek, Krejčí, Pezzotti (18. Kostorek). Náhradníci: Snášel – Sázel, Petrić, Schmidt, Srnec, Kostorek, Bořil. Realizační tým – trenér: Vlastimil Palička, asistent: Petar Aleksijević, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Pavel Beneš, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.
1.SK Prostějov: Neoral – Kroupa ©, Rus, Pančochář, Machálek M. (56. Píchal), Machynek, Fládr (70: Zelenka), Nekuda (56. Machálek T.), Langer, Petržela, Sus. Náhradníci: Kofroň – Přikryl, Zelenka, Machálek, Píchal, Hirsch. Realizační tým – trenér: František Jura, asistent: Roman Popelka, vedoucí mužstva: Martin Musil, masér: Marek Rob,