4.12.2015

Holické vánoce 2015

Vánoční stromeček na návsi Svobody  se poprvé rozsvítil před restaurací Holický statek v pátek 27. listopadu. V 17:00 hodin začal krátký doprovodný program pečlivě připravený  dětmi z mateřské školy. Součástí programu bylo požehnání pana faráře a vyhodnocení soutěže o nejhezčí obrázek vánočního stromu. Slavnostní rozsvícení stromečku, dárky a občerstvení pro vystupující děti zajistili pod záštitou KMČ Helena a Miloš Šmídovi, zaměstnanci restaurace Holický statek a další dobrovolníci.
041 035 039

Poprvé vánoční atmosféru v Holici vytváří i deset sněhových vloček na sloupech veřejného osvětlení rozmístěných podle scénáře Jana Hofmeistera. V krátké době doplní výzdobu druhý vánoční strom na tradičním místě u školní družiny. O jeho osvětlení se již několik let starají Technické služby města Olomouce.

Další předvánoční překvapení pro holické občany připravuje na sobotu 12.12.2015 Sbor dobrovolných hasičů. Holičtí hasiči nás zvou na pravou vesnickou zabíjačku – 1. Holické šmak zabíjačkových specialit od 10:00 hod. za školkou.

Zabíječka