24.7.2017

HOLICE V POHÁRU MOL CUP PORAZILA SILNÝ DRUHOLIGOVÝ FRÝDEK MÍSTEK

Sobota 22.7.2017, 17:00 hod. – 1. kolo poháru MOL Cup 2017/2018, stadion Holice

Po úvodním předkole poháru MOL Cupu, ve kterém holičtí zvítězili nad Šumperkem, dnes nastoupili na domácí půdě v 1. kole proti druholigovému týmu MFK Frýdek Místek. V dresu našeho soupeře se objevil náš bývalý hráč Matěj Biolek, který ve Frýdku hostuje z ligového Slovácka.

Utkání s velmi kvalitním druholigovým soupeřem začali holičtí velice nadějně. Už v 11. minutě poslal dlouhý míč na polovinu soupeře Mucha, hlavou prodloužil Krejčí do běhu Žůrkovi a ten se nemýlil 1:0.

Hosté měli v prvním poločase jen asi dvě vážnější šance, ale ani jedna se jim nepodařila zužitkovat a tak skončil poločas za stavu 1:0.

Po změně stran byli hosté více na míči, ale byl to pouze optický tlak, ze kterého vzešla jediná vážnější situace a to v 69. minutě, když Muchovi vypadl míč po ataku útočníka Frýdku. Naštěstí útočník Fofanah v leže míč poslal mimo tyče.

Rozhodnutí přišlo v 90. minutě po krásném centru Seiberta, kdy hlavou neomylně skóroval životní trefou Spurný 2:0.

1.HFK Olomouc – MFK Frýdek Místek 2:0 (1:0)

Branky: 11. Žůrek. Rozhodčí: Nenádal – Melichar, Myška. Delegát: –. ŽK: 80. Banasik (HFK), 84. Mucha (HFK) – 51. Slaninka (FRM), 85. Fofanah (FRM). Diváci: 232.

1.HFK Olomouc: Mucha – Buček, Horka (C), Karčmář, Blažkovský (54. Seibert), Řehák, Krejčí (88. Drmola), Chlopek (81. Spurný), Banasik, Plesník, Žůrek. Náhradníci: Snášel – Spurný, Němec, Drmola, Seibert, Hornich. Realizační tým – trenér: Roman Sedláček, asistent: –, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: –, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Daniel Ditmar.

MFK Frýdek Místek: Buček – Švrček, Spasojevič, Ondráček, Krčula, Šumský, Fofanah, Grusmsmann, Slaninka, Chvěja, Biolek. Náhradníci: Velička, Literák, Fukala, Hamšík, Mihálek. Realizační tým – trenér: –, asistent: Peter Venglarčík, vedoucí mužstva: František Vojvodík, masér: Ladislav Krabec, kustod: –, lékař: Jaroslav Masaryk.

Následující kolo: v dalším utkání, přípravném, nás čeká MFK Vyškov, a to ve středu 26.7.2017 v 18.00 hod. na stadionu v Drahanovicích.