26.3.2017

HOLICE PORAZILA V DERBY SIGMU OLOMOUC B

Sobota 25.3.2017, 15:00 hod. – 18. kolo MSFL, stadion Holice
V prvním domácím mistrovském utkání přivítali holičtí fotbalisté na domácím hřišti v derby SK Sigmu Olomouc B.

Utkání mělo od první minuty vysoké tempo a na obou stranách bylo vidět několik dobrých příležitostí, které ovšem neskončili brankou.

V 15. minutě se málem stal prvním střelcem dne Nekuda! Po rohu se snažil doklouzat k poskakujícímu míči na zadní tyči, jenže se skluzem trefil jen těsně vedle. Sigma si může pořádně oddechnout.
A v 19. minutě opět Nekuda. Ten si vyskočil na vysoký centr a poslal míč přímo mezi tři tyče. Gröger jen fantastickým zákrokem na brankové čáře zabraňuje první dnešní brance.

Na druhé straně ve 23. minutě zahrozili hosté. Yunis se dostal ve vápně ke střele, ale nakonec hlavičkoval. Jeho rána letěla do prostoru pod břevno, kde však stál pozorný Mucha, jenže míč vyhmátl konečky prstů nad bránu.

A do třetice opět Nekuda měl další velikánskou šanci! Po chybce Štěrby se dostal do samostatného úniku, jenže těsně před padajícím Grögerem poslal míč těsně vedle branky. Sigma měla velkou dávku štěstí!

Ve 39. minutě byl Yunis ve vápně v obrovské gólovce! Po hezkém centru Petra se dostal k hlavičce, který letěla těsně vedle branky. Mucha navíc totiž centr dost podcenil, když míč podběhl. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Po změně stran se otevřelo skóre na straně HFK. Psala se 50. minuta a domácí se dostávají do vedení! Po centru do vápna se přes protihráče prodral k míči PETR NEKUDA, který neměl viditelnější problém s doražením míče do Grögerovy branky 1:0!

Znovu se stav utkání změnil v 63. minutě. Holice se dostává do dvoubrankového vedení! Po chybě Štěrby s Jemelkou se dostal k míči ONDŘEJ PYCLÍK a razil si to přímo na bránu. Gröger se sice snažil vyběhnout, ale na balón nakonec nedosáhl.

V 73. minutě Sigma Snížila a ještě vše dramatizuje! Po rohu se dostal k míči JAKUB PETR, který dokázal míč trefit přesně k tyči holické branky. Hosté tak snižují na rozdíl pouhé jedné branky.

Utkání ale nakonec končí celkem překvapivým výsledkem, když druhá Sigma prohrává na půdě Holice, která dnes předvedla celkem atraktivní výkon, který ji v konečném důsledku přinesl zajímavý příděl bodů. Rezerva Sigmy dnes však nehrála tak dobře jako na domácím hřišti, což se jí na venkovních stadionech stává už velmi často. Mladý tým však ani dnes nedokázal čelit soupeřovu náporu.

1.HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B                  2:1 (0:0)

Branky: 50. Nekuda, 63. Pyclík – 73. Petr. Karty: 66. Řehák (HFK), 68. Kováč (HFK), 77. Žák (HFK), 88. Kotouč (HFK) – 60. Surzyn (OLB). Rozhodčí: Zdeněk Silný – Radek Běhal, Vít Zaoral. Delegát FAČR: Jaroslav Kubíček. Diváků: 326.

1.HFK Olomouc: Mucha – Horka, Řehák, Vedral – Buček, Weinlich, Kováč, Rýdel – Žák, Nekuda (, Pyclík (. Náhradníci: Snášel – Langer, Šteigl, Marek, Krejčí. Realizační tým – trenér: Vlastimil Palička, asistent: Martin Drabiščák, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Pavel Beneš, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

SK Sigma Olomouc B: Groger – Jemelka, Surzyn, Antl, Antwi, Štěrba, Bala, Yunis, Seibert, Petr, Manzia. Náhradníci: Spurný – Ambrozek, Vychodil, Kotouč, Látal, Richter. Realizační tým – trenér: Augystin Chromý, asistent: Ladislav Koutek, vedoucí mužstva: Miroslav Čep, masér: Jiří Vít, kustod: –, lékař: –.

Následující kolo: v dalším mistrovském utkání zavítáme na hřiště SK Líšně. Utkání se hraje v sobotu 1.4.2017 od 15:30 hod. na stadionu v Líšni.

Děkuji a přeji pěkný den.

S přátelským pozdravem,

Miroslav Derco
výkonný ředitel a člen představenstva 1.HFK Olomouc, a.s.