11.10.2015

Fotbalisté třetiligového 1.HFK Olomouc pokořili Hulín

Sobota 10.10.2015, 15:00 hod. – MSFL, 10. kolo, 2015 – 2016, stadion Hulín

V 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy 2015 – 2016 zavítali svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na, pro holický tým, zakletou domácí půdu SK Spartaku Hulín. Fotbalistům HFK se nikdy moc nedařilo na domácím hřišti svého soupeře, ale dnes to bylo jiné.

Pro odlehčení – Možná, že dnešnímu výkonu pomohla i důrazná domluva hráčům od trenéra Machaly , viz. následující video.

A nyní už k samotnému utkání. Domácí tým do něj vstoupil sice aktivněji, ale hráči HFK hráli velmi koncentrovaně a ohrožení holické brány tak bylo ze strany domácího týmu spíše sporadické. Je ale pravdou, že ve středu hřiště více ovládali hru domácí. Nicméně i holičtí fotbalisté se pokoušeli ohrozit domácí svatyni hulínského týmu. Bohužel je trápí lepší a kvalitnější dohrávání rozehraných protiútoků. V dnešním utkání toho ze začátku bylo mnoho, holickému týmu se nedařila koncová fáze, kdy centrované míče lehce odvraceli obránci Hulína. Ti však také neměli žádnou výraznější gólovou příležitost.

Nicméně ve 34. minutě vysunul obránce Kotouč krásným pasem do brejku Šteigla, který přesprintoval domácího beka a řítil se sám na brankáře Chytila. Ten vystihl jeho zakončení a se štěstím zlikvidoval první stoprocentní šanci Holice.

O čtyři minuty později měli hosté na druhé straně úplně identickou příležitost jakou měl Šteigl. Do koncovky se dostal Číhal, ale výborným zákrokem se blýskl brankář Mucha. Poločas tak skončil bez branek.

V druhém poločase se naplnilo přání hrstky domácího publika, které nakonec vidělo tři branky.

Jako první se sólově prosadili domácí, kdy jim obrana HFK doslova naservírovala úvodní branku utkání. Odražený míč ze standardky vrátil do vápna Ondřejka, ale ten špatně trefil obránce Ondra Murin a míč se tak dostal k úplně osamocenému Pospíšilovi, který měl už lehkou úlohu – 1:0.

Holičtí nesložili zbraně a snažili se aktivní hrou srovnat stav utkání. Vidět byl především Marek Heinz, se kterým si obrana Hulína nevěla rady. A byl to také on, kdo se postaral o srovnaní stavu. V 63. minutě se postavil ke standardce po faulu na Bernarda a ukázkovou technickou střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři Chytilovi žádnou šanci. Ten se jen ohlédl za míčem v síti – 1:1.

Vyrovnávací gól ještě více podpořil snahu Hanáků a ti se nakonec dočkali. Agilní Ondra Buček se výborně prodral přes obránce do vápna, který jej fauloval. Hlavní rozhodčí zareagoval na pokyn asistenta a nařídil v 89. minutě pokutový kop. A kdo jiný, než Marek Heinz se chopil těžkého úkolu a penaltu stoprocentně proměnil a urval tak tři velmi cenné body pro svů j tým za konečné vítězství 1:2.

Další výsledky 10. kola MSFL: Kroměříž – Břeclav 3:0, Mohelnice – Otrokovice 0:0, Vyškov – Slovácko „B“ 0:0, Líšeň – Hlučín 1:1, HFK Olomouc – Vítkovice 0:3, Uničov – Třebíč 4:1, Vel. Meziříčí – Prostějov 3:2.