24.3.2016

Dobré zprávy pro Holici

Dalších 400 metrů cyklostezky vznikne v Holici
V Olomouci 18. března 2016.                                          logo města

Olomoučané se mohou těšit na novou cyklostezku. Nový, 400 metrů dlouhý úsek vznikne mezi okružní křižovatkou ulic Holická – Tovární, kde naváže na stávající cyklostezku a chodník, a  okružní křižovatkou v blízkosti bauMaxu. V budoucnu by i odtud měla stezka pokračovat dále do Holice.

V části od teplárny po Babíčkovu ulici bude nová stezka pro cyklisty široká 3 metry, společně s ní dělníci vybudují i nový chodník v šířce 2 metry. Od Babíčkovy ulice pak naváže společný, 4 metry široký úsek pro chodce a cyklisty.

„Za okružní křižovatkou u bauMaxu se stezka napojí na stávající příčnou cyklostezku vedoucí po Velkomoravské ulici. Dále do Holice by mohla trasa pokračovat zhruba za dva roky. Správa silnic Olomouckého kraje se chystá Holickou ulici rekonstruovat a my bychom se chtěli se stavbou cyklostezky k této investici připojit,“ vysvětluje náměstek primátora města Olomouce Aleš Jakubec, který je zodpovědný za oblast cyklodopravy.

Novou cyklostezku město Olomouc vybuduje za 2,3 milionu korun, zhruba 80 % nákladů ale pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Cyklostezka by měla být hotová do konce června letošního roku.

DSCN6700


Z kotelny vznikne sklad protipovodňové ochrany
V Olomouci 18. března 2016.                                              logo města

Objekt bývalé kotelny v Olomouci-Holici čekají drobné úpravy. Nyní jej částečně využívali holičtí hasiči, nově bude sloužit jako sklad protipovodňové ochrany.

Stavební úpravy se odehrají zejména uvnitř objektu. Do vchodu stávající kotelny budou osazena nová vstupní vrata a výměny se dočkají i okna. Rekonstrukce rovněž počítá s instalací nové ocelové plošiny se schodištěm a zvedací plošiny ve snížené části objektu. Opraví se také venkovní fasády, které dostanou i nový nátěr.

„Nově opravená budova bude sloužit jako sklad protipovodňového materiálu, současně jej ale i nadále budou využívat místní dobrovolní hasiči pro skladování svých potřeb. Ti mají nyní ve vedlejší velké výměníkové stanici improvizovanou zbrojnici. I tento objekt plánujeme do budoucna opravit, aby měli holičtí haliči odpovídající zázemí,“ vysvětlil náměstek primátora města Olomouce Martin Major s tím, že po skončení rekonstrukce se budou hasiči starat také o nově vzniklý sklad protipovodňové ochrany.

Rekonstrukce bude stát cca 1,25 milionu korun s DPH a potrvá do poloviny července tohoto roku.
DSCN6694

Mgr. Jana Doleželová
Magistrát města Olomouce
Odbor kancelář primátora
oddělení mediální komunikace