7.11.2018

Činnost klubu 1.HFK Olomouc

V létě letošního roku došlo v našem klubu ke změnám ve vedení klubu, ale v žádném případě to neznamenalo změny ve sportovní strategii a struktuře soutěží ve všech kategoriích. Klubu se ujala skupina lidí, která se podílela na fungování klubu i v předchozím období a platí to i o problematice sportovní.

Podařilo se nám obhájit statut SpSM (sportovní středisko mládeže) na úrovni žákovských kategorií U12 až U15, nadále fungují tři dorostenecká družstva a skvěle se rozvíjí důležité sportovní podhoubí celé struktury družstev v kategoriích přípravkových. Ve sportu, proto i ve fotbalu platí, že nejdůležitějším faktorem fungování klubu jsou kvalifikovaní, odborně zdatní a spolehliví a obětaví trenéři a ty my tady máme. U zmiňovaných přípravkových kategorií jsme do trenérského týmu získali několik mladých a pracovitých trenérů a trenérek, kteří se stávajícími trenéry přípravek, žáků a dorostů tvoří tým, který se v tréninkovém procesu věnuje dětem od U6 po U19. Za to jim patří velké poděkování, protože bez úsilí všech trenérů by to nemohlo fungovat. Snažit se budeme i nadále a velmi rádi přivítáme další kvalifikované trenéry, kteří budou mít zájem posouvat fotbal v Holici na vyšší úroveň. Klub se snaží celkově pro mládež vytvářet lepší a lepší podmínky. V plánu jsou určitá vylepšení tréninkových podmínek a celkového zázemí pro sportovce a širokou veřejnost. Všechno chce ale svůj čas. Nicméně věříme, že se nám postupně bude dařit tyto kroky naplňovat.

Téměř ve všech kategoriích hrajeme nejvyšší soutěže na Moravě s cílem zapojit děti do pohybu a posouvat je postupně v pohybových schopnostech a fotbalových dovednostech, mít radost z dosažených pozitivních výsledků. Mládežnickou základnu tvoří 6 družstev přípravek, 4 družstva žáků a 3 dorostenecká. To je dohromady cca 200 dětí, kterým slouží náš jeden z nejhezčích sportovních areálů na Moravě.

Kromě kompletní struktury mládeže v našem klubu fungují i 2 družstva dospělých. „A“ mužstvo v minulé sezóně sestoupilo z MSFL (III.liga) do divize a naším cílem je v blízké budoucnosti se tam vrátit. V tomto týmu nastupuje cca 7 našich odchovanců z mládežnické základny, což je zcela jistě v této soutěži nejvyšší počet. Kromě toho naše „B“ mužstvo je téměř kompletní složené z hráčů, kteří prošli naší mládežnickou strukturou a my se snažíme, aby se další z nich v krátkém času posunuli do „A“ mužstva a za ně se do kádru „B“ mužstva posunuli další odchovanci s cílem získávat první návyky v dospělém fotbalu.

K naplňování tohoto cíle máme vybudované kvalitní zázemí na stadionu v Holici, které se snažíme v rámci možností vylepšovat. A proto ruku v ruce se sportovní činností klubu jde i rekonstrukce a částečné úpravy stadionu. Jak už jsme dříve informovali, tak na stadionu probíhá rekonstrukce hřiště s umělým povrchem a oplocením tohoto hřiště, jehož termín se pomalu blíží.

Dále prochází změnou první část tribuny, kdy se provádí renovace nátěru, pokračovat se bude opravami opláštění zadní části tribuny, vydláždění mezi prostorů pod tribunami, kde se vzhledově upravuje pochozí část.

V útrobách hlavní obslužné budovy se v šatnách opravují sprchová zařízení.

Dále se upravuje okolní prostor kolem tribun a jednotlivé části stadionu se vyklízejí a čistí od nepořádku. Nedílnou částí těchto úklidových prací je i úprava prostoru za travnatým hřištěm č. 2, kde se prostor bude chystat pro zatím nespecifikovaný sportovní účel, o jehož využití se budu jednat.

Musíme si ovšem přiznat, že výše jmenované činnosti by absolutně nebyly možné bez finanční podpory Statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje, komise městské části Holice a Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Za což jsme těmto subjektům nesmírně vděční a patří jim velké poděkování za podporu sportu v našem fotbalovém klubu.

Věříme, že výše uvedené kroky se nám podaří naplnit a budeme tak i nadále moci pracovat na rozvoji sportovních aktivit v našem areálu na stadionu 1.HFK Olomouc v Holici.

 

Děkuji a přeji pěkný den.
S přátelským pozdravem,

Miroslav Derco
výkonný ředitel a člen představenstva
1.HFK Olomouc, a.s.